Miesiąc MAJ w Klubie Senior+

Miesiąc maj w klubie Senior+ był niezwykle pracowity. Podczas warsztatów z rękodzieła Panie namalowały przepiękne obrazy przedstawiające bukiety majowych bzów i irysów. W pracowni ceramiki powstały urocze dzwoneczki, które przyozdobią balkony i tarasy naszych Seniorów. Jak powstały dzwoneczki ? Glinę rozwałkowujemy na placek, z którego formujemy i nadajemy odpowiedni kształt. Następnym etapem jest suszenie. Po wyschnięciu pora usunąć wszelkie niedoskonałości, czyli spiłować i wygładzić zadziorki. Następnie nasze dzwoneczki wkładane są do pieca ceramicznego, gdzie w temperaturze 900 stopni zostają wypalone na tzw. biskwit. Ostatnim etapem jest szkliwienie. Po nałożeniu szkliwa następuje ponowny wypał w wyższej temperaturze. Wreszcie po wielu godzinach otwieramy piec i  … nasze dzwoneczki są GOTOWE ! 🙂

Kolejnymi ciekawymi zajęciami rękodzielniczymi były warsztaty filcowania na mokro. Podczas warsztatów Seniorki poznały rodzaje wełny idealnych do filcowania. Owocem filcowych warsztatów były przepiękne filcowe broszki w kształcie kwiatów według własnego projektu.

29 maja odbyła się debata społeczna dla bezpieczeństwa Seniorów pn. „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”. Podczas debaty Seniorzy dowiedzieli się jak nie dać się oszukać aby nie stracić oszczędności życia. Poznali również program „dzielnicowy bliżej nas”, a także aplikacje „moja komenda”.