Nowa forma zajęć w Klubie Senior+ Taniec Terapeutyczny

Już od 17 lutego 2024 roku rusza nowa forma zajęć w Klubie Senior+ TANIEC TERAPEUTYCZNY ! ! !

TANIEC TERAPEUTYCZNY – dziedzina choreoterapii, metoda tańca i ruchu tanecznego, wspomagającego edukację, rozwój i zdrowie człowieka. Znajduje zastosowanie w obszarach zachowań prozdrowotnych, aktywizacji, rekreacji, rehabilitacji i terapii ruchowej osób w każdym wieku i o różnych potrzebach psycho-fizycznych.

Głównym celem zajęć jest aktywizacja, integracja seniorów, wzmocnienie odporności, poprawa sprawności ruchowej (koordynacja, pamięć) twórcze w ruchu/tańcu spotkanie, pogłębienie świadomości ciała i ruchu. W przyjaznej, nieoceniającej atmosferze spotykamy się by wspólnie doświadczać leczniczej, terapeutycznej funkcji tańca. Pracować będziemy indywidualnie, w parach i grupie. Bardzo ważnym elementem każdych zajęć jest odpowiednio dobrana muzyka. Towarzyszyć nam będą różne rekwizyty wspierające, inspirujące ruch (kije, chusty, piłki).

W programie każdych zajęć: ćwiczenia ruchowo-gimnastyczne koordynacyjna improwizacja ruchowa, praca z rekwizytem, ruch kreatywny, taniec w kręgu, relaksacja. Jednym słowem dużo ruchu! dużo pięknej muzyki! dużo radości !!!

Zajęcia odbywać się będą w każdą 3 i 4 sobotę miesiąca o godz. 14:15 w sali baletowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie!

Startujemy 17 lutego 2024 r. ZAPRASZAMY ! ! !