Senior+ w 2020 r.

02-11-2020r.

Od dnia 02.11.2020r. działalność Klubu Seniora w Radymnie zostaje zawieszona. O zmianach będziemy informować telefonicznie.

Podstawa prawna: §1 pkt 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 października 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020r., poz. 1917)

 

22-12-2020r.

W ramach zajęć alternatywnych w Klubie Seniora w Radymnie pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Kultury  przygotowali ozdoby świąteczne dla uczestników klubu. Ozdoby zostały przekazane naszym Seniorom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02-11-2020r.

W dniu 30.10.2020r w Klubie Seniora w Radymnie odbyły się zajęcia rękodzielnicze na których uczestnicy mieli okazję stworzyć niepowtarzalny i naturalny wieniec na grób z okazji dnia Wszystkich Świętych.  Przedstawiamy przepiękne prace naszych Seniorek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-10-2020r.

Zajęcia z filcowania w Klubie Seniora w Radymnie.

W dniu 07.10.2020r. odbyły się pierwsze zajęcia z filcowania w Klubie Seniora w Radymnie. Zajęcia rękodzielnicze odbywać się będą w środy o godzinie 11.00. Oto piękne prace naszych Seniorek.

 

 

05.10.2020r.

Analiza składu ciała- spotkanie z dietetyk w Klubie Seniora w Radymnie.

W dniu 05.10.2020r. w Klubie Seniora odbyło się kolejne spotkanie Seniorów  z dietetyk. Tematem spotkania była indywidualna analiza składu ciała uczestników. Panie miały okazję poznać i przeanalizować współczynnik BMI,  poziom wody, mięśni oraz tkanki tłuszczowej w swoim organizmie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.09.2020r.

W trosce o urodę – spotkanie z kosmetyczką w Klubie Seniora w Radymnie.

28 września 2020r.  w Klubie Seniora w Radymnie odbyły się warsztaty z zakresu pielęgnacji twarzy, podczas których Pani Tamara zaprezentowała i opowiedziała jak dbać o piękno skóry dojrzałej. Wszystkie uczestniczki pod czujnym okiem  naszego gościa wykonywały prawidłową pielęgnację twarzy krok po kroku. Następnym etapem spotkania był indywidualnie dobrany i wykonany makijaż u każdej z pań. Uczestniczki warsztatów uzyskały odrębne porady i informacje na temat aktualnej kondycji swojej skóry a także jakich kosmetyków używać, aby skóra twarzy jak najdłużej pozostała piękna i zdrowa.

Dziękujemy Pani Tamarze za kolejną wizytę w Klubie, a Seniorkom za liczny udział w zajęciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.09.2020r.

W dniu 21.09.2020r. w Klubie Seniora w Radymnie odbyło się spotkanie z dietetyk Sylwią Buczkowską. Nasz gość poprowadził wykład na temat zdrowego odżywiania oraz pogadankę z Seniorami. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej charakterystyki podstawowych problemów żywieniowych XXI – wieku, z którymi borykają się zarówno starsi jak i młodsi. W następnej kolejności uczestnicy dowiedzieli się, jakie są najczęściej popełniane błędy żywieniowe oraz poznali sposoby, aby ich uniknąć np. jak zaplanować regularne spożycie posiłków, jak urozmaicić swój jadłospis, co wybierać zamiast wysokoprzetworzonej żywności. Dziękujemy Seniorom za liczne zainteresowanie i aktywny udział w dyskusji a Pani Sylwii za przyjęcie zaproszenia na spotkanie.

 

 

23.09.2020r.

Dnia 21.09.2020r.  Klub Seniora w Radymnie odwiedziła kosmetyczka Tamara Zakaria-Stodolińska. Tematem spotkania była prawidłowa pielęgnacja dłoni. Nasz gość poprowadził prelekcje jak pielęgnować dojrzałą skórę rąk, aby zachować jak najdłużej zdrowy wygład skóry. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w cyklu zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, a także nabyć wiedzę związaną z pielęgnacją skóry dostosowaną do wieku i pory roku. Dziękujemy Seniorom za liczny udział, a naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia.

 

 

 

 

11.09.2020r.

Od dnia 14.09.2020r. przywracamy działalność Klubu Seniora w Radymnie. Klub otwarty będzie o stałych godzinach w poniedziałki, środy i piątki od godziny 11:00 do godziny 15:30. Stopniowo również będziemy przywracać zajęcia w Klubie o których będziemy informować Państwa na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy!

Ze względu na bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników wprowadzone zostają następujące zasady w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego:

– wejście do Klubu tylko i wyłącznie od strony parkingu,

– po wejściu do budynku prosimy o zdezynfekowanie rąk płynem znajdującym się przy drzwiach,

– prosimy o przebywanie w Klubie w maseczkach zasłaniających usta i nos,

– po wejściu prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia oraz pomiar temperatury ciała,

– zakaz spożywania posiłków,

– WAŻNE! Prosimy o pozostanie w domu w sytuacji stwierdzenia u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, kontakcie z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub przebywającą na kwarantannie. Prosimy o odpowiedzialne podejście do nowych zasad.

Klub Seniora w Radymnie

 

9 marca 2020r. Klub Seniora w Radymnie

Kino dla Seniorów

 

9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy pokaz filmowy zorganizowany dla uczestników Klubu Seniora w Radymnie. Seniorzy mogli bezpłatnie obejrzeć głośmy film „Boże Ciało”, Jana Komasy w sali kinowej. Specjalnie dobrane seanse filmowe w ramach uczestnictwa w Klubie Seniora w Radymnie wyświetlane będą w poniedziałki o godzinie 12.00 w sali kinowej MOK. Przed seansem zapraszamy Seniorów na pyszną kawę i herbatę oraz drobny poczęstunek.

-masz ukończone 60 lat?

– jesteś mieszkańcem Miasta Radymno?

– chcesz poszerzyć zainteresowania, dobrze spędzić czas i wziąć udział w ciekawych zajęciach?

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów do Klubu Seniora w Radymnie.

Szczegółowe informacje można uzyskać  w Klubie Seniora

w poniedziałki, środy, piątki w godzinach 11.00 – 15.30

lub pod nr tel.  16 628 12 73.

 

4 marca 2020r. Klub Seniora w Radymnie

Las w szkle – zapachniało wiosną….

4 marca 2020r. w Klubie Seniora w Radymnie odbyły się warsztaty integracyjne pt. „Las w szkle„- leśny mech, kora, kwiaty – wszystko umieszczone w szklanej kompozycji. Każdy Uczestnik otrzymał specjalny słoik, przybory, narzędzia, dekoracje i rośliny potrzebne do wykonania pracy. Warsztaty okazały się doskonałym spotkaniem nie tylko dla miłośników natury, ale także dla osób,  które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami . Efektem pracy naszych Seniorów był samodzielnie wykonany, kreatywnie ozdobiony, niepowtarzalny słoik, który każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 lutego 2020 r., Miejski Ośrodek Kultury

Otwarcie Klubu Seniora

W sobotę, 22 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora, który powstał w celu integracji, aktywizacji społecznej i zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w naszym mieście. Zaproszeni goście – Marszałek Anna Huk, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małgorzata Dankowska – oraz burmistrz Mieczysław Piziurny serdecznie zachęcali seniorów do uczestnictwa w zajęciach, warsztatach i imprezach. Uczestnikiem Klubu może być każda chętna osoba, która jest nieaktywne zawodowo, ukończyła 60 lat i jest mieszkańcem Radymna. Wśród proponowanych aktywności znajdą się m.in. zajęcia kulinarne, taneczne, komputerowe, gimnastyka ciała i umysłu, warsztaty rękodzielnicze, wyjazdy, pikniki i imprezy okolicznościowe.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Klubu Seniora w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 11:00 – 15.30. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radymnie (ul. Lwowska 20, tel. 16 628 12 73).

 

http://radymno.pl/2020/02/23/otwarcie-klubu-seniora/

Klub Seniora w Radymnie

 

Klub seniora został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w Radymnie. Siedzibą klubu jest lokal usytuowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Do klubu Seniora zapraszamy osoby  chętne, które są nieaktywne zawodowo, ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Miasta Radymno. Działalność Klubu Seniora finansowana jest ze środków dotacji celowej budżetu państwa oraz środków budżetu gminy. Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora jest dobrowolne i odpłatne. Odpłatności za udział w zajęciach uzależnione będą od indywidualnych dochodów uczestnika.

Klub ma za zadanie

 • rozpoznawać potrzeby seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań,
 • organizowanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego poprzez stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni,
 • motywowanie seniorów do wspólnego spędzania czasu wolnego i zwiększania udziału w życiu społecznym,
 • organizowanie spotkań tematycznych w uzgodnieniu z członkami Klubu Senior+,
 • zawieranie nowych znajomości integracja rówieśnicza i międzypokoleniowa,
 • współpraca z innymi Klubami Seniora i lokalnymi instytucjami,
 • wypełnienie czasu wolnego osobom starszym w sposób będący swoistą profilaktyką przeciw marginalizacji i wykluczeniu społecznemu,
 • propagowanie kultury i sztuki,
 • upowszechnianie zdrowego trybu życia – ochrona i promocja zdrowia,
 • propagowanie różnych form działalności twórczej seniorów,
 • wspieranie inicjatyw umożliwiających aktywny udział seniorów w życiu ich otoczenia,
 • promocja Miasta Radymno.

 

Oferujemy możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych zajęciach:

 

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe

 • Gimnastyka dla seniorów
 • Zajęcia na basenie
 • Zajęcia taneczne

Zajęcia kulinarne

 • Gotowanie
 • Przygotowywanie sałatek
 • Pieczenie
 • Uprawa ziół i kiełków

Warsztaty rękodzielnicze

 • Papieroplastyka
 • Kącik krawiecki
 • Warsztaty biżuterii
 • Zajęcia dekupaż

Kącik seniora

 • Seans filmowy
 • Kawiarenka seniorów
 • Karaoke
 • Klub prasowy
 • Spotkanie z muzyką
Warsztaty technologiczne

 • Zajęcia komputerowe
 • Poznaje Internet

Gimnastyka umysłu

 • Biblioteka seniora
 • Klub szachowy
 • Gry stolikowe, quizy, łamigłówki
 • Kalambury
 • Krzyżówki

Wyjazdy i imprezy integracyjne/spotkania okolicznościowe

 • Wyjazd do kina
 • Wspólna kolacja
 • Kulig
 • Piknik
 • Imprezy okolicznościowe

Zdrowy styl życia

 • Spotkanie z dietetykiem
 • ,,Lżejsze” gotowanie”
 • Spotkanie z kosmetyczką
 • Spotkanie z psychologiem
 • Spotkanie z pielęgniarką

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach!

 

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Klubu Seniora w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11:00 – 15.30.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radymnie

ul. Lwowska 20

37-550 Radymno

Tel. 16 628 12 73